1
/
of
3
P64706-B21
HPE SmartMemory - DDR5 - module - 32 GB - DIMM 288-pin - 5600 MHz / PC5-44800 - registered
HPE SmartMemory - DDR5 - module - 32 GB - DIMM 288-pin - 5600 MHz / PC5-44800 - registered
Regular price
£2,627.95
Sale price
£2,627.95
Regular price
£8,276.00
Unit price
/
per
Taxes included
In Stock
FREE Delivery Available
Couldn't load pickup availability
Share

Product Description
HPE DDR5 Smart Memory is designed for small to large enterprise customers with a significant need for performance and capacity, along with a desire to manage total cost of ownership. HPE DDR5 Smart Memory enables total server memory optimization, runs at top throughput speed, and is among the most power-efficient memory available.
Main Specifications
| Product Description | HPE SmartMemory - DDR5 - module - 32 GB - DIMM 288-pin - 5600 MHz / PC5-44800 - registered |
| Product Type | Memory module |
| Capacity | 32 GB |
| Memory Type | DDR5 SDRAM - DIMM 288-pin |
| Upgrade Type | System specific |
| Data Integrity Check | ECC |
| Speed | 5600 MHz (PC5-44800) |
| Latency Timings | CL46 (46-45-45) |
| Features | Dual rank, registered |
| Voltage | 1.1 V |