1
/
of
2
D4RD-2666-16G
Synology - DDR4 - module - 16 GB - DIMM 288-pin / PC4-21300 - registered
Synology - DDR4 - module - 16 GB - DIMM 288-pin / PC4-21300 - registered
Regular price
£720.95
Sale price
£720.95
Regular price
£572.16
Unit price
/
per
Taxes included
In Stock
FREE Delivery Available
Couldn't load pickup availability
Share

Product Description
Always select authentic Synology memory modules from local distributors for optimum compatibility and reliability. Installation of non-Synology memory modules can lead to system instability or boot failures.
| Product Description | Synology - DDR4 - module - 16 GB - DIMM 288-pin / PC4-21300 - registered |
| Product Type | Memory module |
| Capacity | 16 GB |
| Memory Type | DDR4 SDRAM - DIMM 288-pin |
| Upgrade Type | System specific |
| Data Integrity Check | ECC |
| Speed | 2666 MT/s (PC4-21300) |
| Features | Registered |
| Voltage | 1.2 V |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number | Synology D4RD-2666-16G |
| Designed For | Synology SA3400; FlashStation FS3400, FS6400 |